Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych
Szkolenia z prostej i zrozumiałej komunikacji

Podczas współpracy z PFRON nauczyliśmy pracowników, jak efektywnie wykorzystywać aplikację Jasnopis w codziennej pracy z tekstem. Przeszkoliliśmy ich też z zasad prostej komunikacji i redagowania tekstów w duchu prostego języka.

Na szkoleniach pokazaliśmy, jak wprowadzić standard prostego języka do instytucji, w której elementem wizerunku jest dostępność i wsparcie. Szukaliśmy wspólnie skutecznej drogi do powiązania reguł prostej polszczyzny z dostępnością językową w instytucji.

Efekty

Licencje dla pracowników PFRON – udostępniliśmy Jasnopis dla 150 stanowisk pracy. Przeszkoliliśmy dotychczas 328 pracowników i nadal szkolimy kolejnych. Stworzyliśmy wzory uproszczonych pism i instrukcję, która uczy, jak pisać prościej. Współtworzymy strategię wdrażania prostej polszczyzny w PFRON.

Jaka korzyść była najważniejsza dla klienta?

„Dzięki współpracy z Jasnopisem rozpoczęliśmy przemiany sposobu myślenia o prostej komunikacji. Pracownicy są świadomi, że należy upraszczać teksty i stosować się do ogólnych zasad prostego języka. Stosują Jasnopis w codziennej pracy”.

Biuro Komunikacji PFRON

„Dziękuję za przesłane materiały, a jeszcze bardziej za wartościowe i ciekawe szkolenie. Wyniosłam z niego bardzo wiele [...]. Gratuluję Państwu pomysłu i życzę dalszych wymiernych sukcesów – potencjał ogromny 😉”.

Ekspert ds. kontroli, Wydział ds. Kontroli Dofinansowań i Ulg

Bądźmy w kontakcie!
Chcesz dowiedzieć się więcej o Jasnopisie, nawiązać współpracę, zamówić usługi?
Skorzystaj z formularza:
Skorzystanie z formularza oznacza zgodę na naszą politykę prywatności i regulamin
Zadzwoń do nas:
+48 22 11 00 116
Napisz e-mail:
kontakt@jasnopis.pl
poznaj nasze inne realizacje